پیشبینی مسئولانه

 همواره هدف این مجموعه ارائه بهترین خدمات سرگرمی  با رویکرد بیشترین هیجان، بصورت آنلاین به کاربران میباشد. به همین منظور تلاش در جهت ایجاد بهترین محیط از نظر گرافیکی و همچنین قابل اعتماد بودن، یکی از اهداف همیشگی مجموعه میباشد. علاوه بر این، به عنوان بخشی از تعهد خود به منظور تبدیل شدن به یک وبسایت قابل اعتماد، عادلانه، امن و صادق، این مجموعه متعهد به شرطبندی مسئولانه میباشد.این تعهد از طریق جلوگیری از حضور افراد زیر سن قانونی و افزایش آگاهی کاربران از اثرات منفی ای که میتواند از لذت بخش بودن بازیها برای کاربر جلوگیری کند و ارائه راهکارهایی برای کسانی که دچار این مشکلات شده اند، میباشد. از کل کاربران سایت در حدود 2 درصد افراد دچار این مشکلات میگردند که وظیفه ی حرفه ای وبسایت میباشد که این خطر را به همه کاربران سایت هشدار دهد که ممکن است جزو این 2 درصد باشند یا در آینده جزو این گروه شوند.

 

حفاظت از کودکان

قوانین بین المللی دسترسی کودکان و افراد زیر 18 سال به سایتهای شرطبندی آنلاین را ممنوع کرده است. به همین منظور این مجموعه نیز تمام تلاش خود از طریق هرگونه پروسه شناسایی و تایید کاربری مثل دریافت مدارک مورد نیاز را برای جلوگیری از حضور افراد زیر سن قانونی در سایت می نماید. اگر شما نیز کسی را می شناسید که زیر سن قانونی است و در وبسایت ما ثبت نام کرده بلافاصله از طریق تماس با پشتیبانی سایت به ما اطلاع دهید .

به شدت به والدین توصیه میگردد به منظور محدود کردن دسترسی کودکان و افراد زیر سن قانونی به محتویات وبسایت های شرطبندی آنلاین از نرم افزارهای کنترل والدین استفاده نمایند و دسترسی به صفحات را با ایجاد رمز عبور محدود نمایند.

 

تاثیرات:

برای بازی با پول واقعی شما باید در یک وضعیت متعادل فیزیکی و روحی باشید تا بتوانید در شرایط مختلف عکس العمل متناسب داشته باشید. بازی کردن در هنگامی که تحت تاثیر الکل و یا داروهای روان گردان یا استفاده از سایر موارد مشابه که بر ذهن شما تاثیر میگذارد بسیار خطرناک است . بطور مثال کاربری که تحت تاثیر این موارد هست ممکن است ریسک بزرگی بکند که بسیار غیر منطقی باشد که باعث باخت بزرگی شود و یا ممکن است سبب شود کاربر به جای تفریح و لذت بردن تبدیل به یک قمارباز گردد.

اگر شما سابقه اعتیاد به الکل یا مواد مخدر در گذشته را دارید پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان برای پول واقعی در وبسایت بازی نکنید چون ممکن است صدمات جبران ناپذیری برای شما و اطرافیانتان داشته باشد.

فشارهای خارجی نیز ممکن است ماهیت لذت بخش بودن بازی را از بین برده، به عنوان مثال بازی کردن تحت تاثیر یک گروه مجازی در شبکه های اجتماعی به منظور ثابت کردن خود یا جلب توجه دیگران. بسیاری از این فشارها میتواند اثرات مخرب کوتاه مدت و یا بلند مدت بر شما داشته باشد. بنابراین حتی الامکان برای دیگران و تحت تاثیر و فشار دیگران بازی نکنید و به صحبتهای دیگران توجه نکنید.

بازی کردن یک انتخاب شخصی است و انتخاب آن باید بر اساس هیجان و لذت بردن باشد همانند وقتی شما به شهر بازی میروید یا به سینما میروید در حالی که خدماتی که از این قبیل مراکز تفریحی اخذ میکنید تنها هیجان است و کالایی بدست نمیاورید، بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید بگذارید حس هیجان و لذت بردن شما تحت تاثیر سایر موارد مثل فشارهای خارجی قرار بگیرد. و در انتها کسی جز شما مسئول کار خود نمیباشد، چون این انتخاب شخصی شما بوده است، پس بهتر است با مسئولیت عمل کنید و همه این موارد را در نظر بگیرید چون در انتها کسی در این انتخاب شخصی شما جز خود شما مقصر نیست. حتی زمانی که در حال بدست اوردن مبالغ زیادی هستید و تعداد بردهای بسیاری کسب کرده اید به این نکته توجه کنید که این موضوع دو طرفه میباشد و ممکن است در یک بازه زمانی همه چیز برعکس شود.

 

مسئولیت کاربران

این مجموعه با ارائه و ترویج بازی مسئولانه امیدوار است، کاربران نیز بصورت مسئولانه رفتار نمایند.

اولویتهای خود را تعریف کنید: زمان و پولی که شما در بازیها صرف میکنید هرگز نباید بیشتر از سایر هزینه ها و زمانهای مورد نیاز برای مسئولیتها و تعهدات حرفه ای شما در کار و زندگی باشد و هرگز نباید با مسئولیتهای شما در قبال خانواده تداخل داشته باشد. تاثیر بر محیط کار شما، خانواده شما، یا تاثیر بر مسئولیت شما در قبال پدر و مادر از جمله مواردی هستند که باید به دقت از آنها اجتناب کرد. همچنین آسیب رساندن به خود شما به علت نداشتن یک رژیم غذایی مناسب ، کم خوابی یا ورزش نکردن از جمله تاثیرات منفی دیگری است که باید از آنها اجتناب کرد.

شما باید بدانید چگونه برای خود اولویت تعیین کنید و چگونه یک تعادل مناسب بین وضعیت فیزیکی بدن خود، احساسات و روابط با دیگران ، برقرار کنید، این موضوع از برنده شدن شما مهمتر است. بنابراین مسئولیت خود را هیچگاه در قبال این موارد فراموش نکنید و بدن و احساسات و روابط خود را فدای بازی کردن نکنید. اولویتهای شما باید خانواده و حفاظت از آنها باشد در نهایت شما باید به فکر هیجان یا تفریح خود باشید بنابراین فدا کردن هر یک از این موارد برای بازی کردن نشان میدهد شما اصل بازی کردن که همان هیجان هست را فراموش کرده اید و اسیر قمار شده اید، بنابراین سریعا فعالیت خود را متوقف کنید و وبسایت را با نرم افزارهایی مثل آنتی ویروس ها از دسترس خود خارج کنید. و در انتها باز هم تاکید میشود این مسئولیت و انتخاب شخصی شما برای بازی کردن بوده و ما اطلاعات لازم در خصوص عواقب اینکار را به شما اعلام میکنیم، و حتی در هنگام ثبت نام از شما تقاضا میکنیم این صفحه را مطالعه کنید که مشکلی در آینده برای شما پیش نیاید.

نکته مهم و ضروری که باید اعلام گردد جلب توجه کاربران محترم به منطق و مفهوم وبسایت میباشد. تعدادی از کاربران بازنده میشوند و تعدادی برنده میشوند در هر مقطع زمانی ممکن است کاربر برنده باشد یا بازنده باشد و این استراتژی کاربر میباشد که بردهای خود را بیشتر از باختهای خود نماید که در مجموع برنده باشد، ولی متاسفانه 5 درصد کسانی که بازنده میشوند متوجه این منطق نیستند یا در بازه زمانی کوتاهی که در وضعیت باخت بوده اند به شرایط خود نگاه نمیکنند و متاسفانه دو مورد مهم و دو خصوصیت مهم در آنها وجود ندارد ، یک مسئولیت پذیری و دوم ظرفیت ، بنابراین خواهش میکنیم اگر موارد بالا را در خود نمیبینید همین الان از سایت خارج شوید، چون سایت یا کسی شما رو مجبور به شرکت در مسابقات نکرده است، از طرف دیگر شما از قوانین هر کشوری که زندگی میکنید با خبر هستید و وبسایت تابع قانون کشور خاصی نیست و فقط زبان وبسایت فارسی میباشد، برای وبسایت قوانین و مقررات خود وبسایت اهمیت دارد که از کاربر در هنگام ثبت نام تعهد میگیرد که به آنها پایبند باشد، بنابراین توجه کنید اگر احیانا وارد این درصد کوچک از کاربران شدید طبق قوانین سایت هرگونه تهدید یا هرگونه الفاظ ناشایست یا هر متنی که بیانگر درخواست واریز مبلغ باشد منجر به مسدود شدن حساب کاربر میشود، ضمنا این موارد هیچگاه به دست مدیریت سایت یا پرسنل ارشد هم نخواهد رسید چون سیستم پیامرسانی سایت به نحوی است که کارمندان سایت که اغلب از خود کابران سایت هستند با مشاهده این موارد پیام را حذف کرده و کاربر را مسدود میکنند.

محدودیتهای خود را بشناسید: این مسئولیت فردی کاربر هست که از محدودیتهای زمان و هزینه خود برای شرکت در مسابقات و بازی کردن در سایت آگاه باشد، به این معنی که از صرف کردن بیش از اندازه زمان و هزینه خود که باعث میشود جنبه های هیجانی و تفریحی بازی کردن از بین برود، اجتناب کند. جنبه مالی قضیه بسیار مهم تر است و متاسفانه بسیاری از کاربران که این محدودیتها را شناسایی نمیکنند، بدهیهای بسیاری برای خود ایجاد میکنند. این بسیار مهم است که شما هردو قسمت شناسایی محدودیتها و رعایت آنها را در نحوه بازی کردن خود اعمال نمایید. هرگز از مبالغی که برای هزینه های اساسی خود مثل اجاره خانه یا فعالیتهای کلیدی خانواده نیاز است برای شرکت در بازیهای سایت استفاده ننمایید. هرگز برای شرکت در مسابقات سایت قرض نکنید، تنها از مبالغی که برای تفریح هفتگی یا ماهانه خود در نظر گرفته اید و این تفریحات فقط مختص خود شما هست نه خانواده، برای شرکت در مسابقات سایت استفاده کنید. این مساله بسیار مهمی میباشد.

 

باورهای غلط
افراد اغلب باورها یا عقاید غلطی در مورد پیشبینی دارند که این باورها می توانند منجر به بروز مشکل شوند. برخی از متداول ترین این باورها عبارتند از:
باور: اگر من به پیشبینی ادامه دهم، شانسم تغییر خواهد یافت و تمام پولی که باخته ام را دوباره خواهم برد.
واقعیت: هر بار که پیش بینی می کنید، نتیجه کاملا مستقل ازنتیجه ی قبلی است. این بدین معناست که ضرایب بازیها در مسابقات تکی در بازی دهم به همان نسبت بازی اول وفق مراد شما نیستند. در طی زمان هر چه بیشتر ریسک کنید بیشتر خواهید باخت.

باور: من تقریبا همیشه برنده می شوم؛ پس بردن حق من است.
واقعیت: اینکه تقریبا همیشه برنده شده اید به این معنا نیست که حتما این بازی را نیز خواهید برد. نتیجه ی پیشبینیهای بعدی هرگز تحت تأثیر نتیجه ی پیشبینیهای قبلی قرار نمی گیرد.

باور: یک احساسی به من می گوید که امروز روز شانس من است. می دانم که امروز برنده خواهم شد.
واقعیت: امید، آرزو یا حتی نیاز به بردن پول به هیچ وجه روی نتیجه ی یک بازیِ تأثیری ندارد.

 

پیشگیری

این مجموعه آگاه است برخی از کاربران محدودیتهای خود مثل پول و زمان را نادیده میگیرند و متاسفانه در وضعیت غیر مسئولانه گرفتار میشوند. از کل کاربرانی که در سایت فعالیت دارند حدود 2 درصد دچار این وضعیت یا باصطلاح قمار مشکل ساز میشوند که در حقیقت به معنی بازی غیر مسئولانه میباشد اما بازی غیر مسئولانه چیست؟
بازی غیر مسئولانه یا قمار مشکل ساز بازی کردنی است که به طور افراطی انجام شده و اثری منفی بر سایر جوانب زندگی فرد از قبیل سلامت جسمی و روحی، عملکرد کاری یا تحصیلی، امور مالی و یا روابط بین فردی می گذارد.
افرادی که مشکل قمار دارند معمولا سر پولی شرط بندی می کنند که در صورت باختن توانایی تأمین آن را ندارند، تمام حساب بانکی شان را خالی می کنند، برای بازی کردن پول قرض می کنند و یا کارهای دیگری که مغایر با ارزش های فردی آنهاست انجام می دهند.
علیرقم این پیامدهای منفی، ممکن است انکار کنند که اصلا چنین مشکلی دارند و از خانواده، دوستان، کار و حتی مراقبت شخصی خود غافل شوند (مثلا ممکن است به درستی غذا نخورند و استراحت نکنند و به ظاهر خود اهمیت ندهند). بازی غیر مسئولانه می تواند بر هر فردی صرف نظر از سن، جنسیت، نژاد یا جایگاه اجتماعی او تأثیر بگذارد.

برای کمک به این افراد ما چند نکته اساسی در اینجا ذکر میکنیم که به شناسایی این وضعیت به کاربران کمک میکند:

این مجموعه الگوهای خاصی در نحوه بازی کردن کاربران را بررسی میکند که با توجه به تجربه قبلی نشان میدهد کاربر در وضعیت غیر مسئولانه گرفتار شده است و به کاربر این وضعیت را اعلام میکند.

کاربران میتوانند درخواست ایجاد محدودیت در واریز به سایت داشته باشند و همچنین این حق کاربر است درخواست حذف اکانت یا لغو اشتراک در مجموعه را داشته باشد و وبسایت پس از دریافت این درخواست حساب کاربر را مسدود مینماید.

سقفهای تعیین شده توسط وبسایت برای مبلغ شرکت در مسابقه یا حداکثر جایزه به منظور جلوگیری از افراط کاربران در شرطبندی و یا ایجاد مشکل برای آنها میباشد.

 

برای کمک به کاربر برای آگاهی از وضعیت خود که آیا در وضعیت غیر مسئولانه قرار دارد یا خیر به سوالات زیر پاسخ دهد:

آیا زمان شما در محل کار یا در هنگام مطالعه به فکر کردن به بازی در سایت میگذرد؟

آیا بازی کردن در سایت به روابط شما در خانواده و دوستان آسیب رسانده است ؟

ایا شما اولویت بندی هزینه های بازی در سایت را برتر از اولویت هزینه های اساسی زندگی و خانواده میبینید؟

بازی کردن در سایت برای سلامتی شما مشکل آفرین شده است؟ بطور مثال مشکلاتی از قبیل کم خوابی، غفلت از خود و نظافت شخصی خود، گوشه گیری، افسردگی، استرس، مشکلات رفتاری.

بعد از برد یا باخت شما احساس خوشحالی مضاعف یا پشیمانی بسیار دارید و نیاز دارید مجدد برای بردهای بیشتر یا برای جبران باخت بسرعت به بازی گرفتن در سایت بپردازید؟

آیا شما بازی میکنید تا بدهی های خود را بپردازید یا کسری مالی خود را جبران کنید؟

آیا شما بیشتر از محدودیتیها مالی و زمانی که برای خود تنظیم کرده اید به بازی کردن میپردازید؟

آیا شما برای بازی کردن قرض میگیرید یا چیزی را میفروشید؟

آیا شما برای بازی کردن اقدام به کارهای غیر اخلاقی و غیر قانونی میکنید ؟ مثلا بدون اطلاع همسر یا پدر و مادر خود از کارتهای آنها برداشت میکنید ؟

آیا شما مشکل مصرف الکل یا مواد مخدر دارید ؟

ایا به فکر آسیب رساندن به خودتان از قبیل خودکشی به خاطر قمار افتاده اید؟

آیا متوجه رفتار خشونت آمیز خودتان در هنگام یا بعد از بازی شده اید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از سوالات بالا مثبت یا بلی بود به سرعت باید فعالیت خود را در سایت متوقف کنید و به منظور پیشگیری و حل مشکلات رفتاری خود با مرکزهای مشاوره تماس بگیرید.

یکی از این مراکز را اینجا معرفی میکنیم که میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید و وارد این وبسایت شوید و تقاضای کمک و مشاوره نمایید :

http://stopludomani.nu/Farsi.html

چند وبسایت دیگر که به زبان انگلیسی به شما کمک میکنند:

http://www.gamblersanonymous.org/ga/

http://www.ncpgambling.org/

http://www.gamcare.org.uk/

ولی تمامی مرکزهای مشاوره در هر شهر و استانی میتوانند مشکل شما را حل نمایند، حتما این موضوع را جدی بگیرید.

 

صحبت کردن در مورد پیشبینی مشکل ساز
نگرانی های معمول:
افرادی که قصد نزدیک شدن به دوست یا خویشاوندی که فکر می کنند به مشکل پیشبینی برخورده اند را دارند اغلب دچار تردید هستند زیرا می ترسند که این کارشان تأثیری منفی داشته باشد. برخی از متداول ترین نگرانی هایی که افراد دارند به شرح زیر می باشد:
می ترسم که اگر با دوست یا خویشاوندم در مورد مشکلش صحبت کنم نارحت شود.
نگرانی شما از ناراحت شدن فردی که فکر می کنید دچار مشکل شده کاملا قابل درک است. به همین خاطر است که باید اول یک سری اطلاعات در مورد پیشبینی مشکل ساز جمع آوری کنید و بعد از راه درست به شخص مورد نظر نزدیک شوید. به یاد داشته باشید که هرگز هنگام صحبت او را متهم یا موعظه نکنید. فقط جویای مشکلش شوید، در مورد مسئله صحبت کنید، اظهار نگرانی و پیشنهاد کمک و حمایت کنید.

من یک متخصص نیستم. چگونه می توانم مشکل کس دیگری را حل کنم.
قرار نیست شما مشکل کسی را حل کنید. بهترین کاری که میتوانید بکنید پرس وجو، اظهار نگرانی و حمایت است. اگر دوست یا عضوی از خانواده تان در پیشبینی به مشکل برخورده، شما فقط می توانید در برخورد با آن مشکل به او کمک کنید نه اینکه مشکلش را حل کنید.

اگر چیزی نگویم، عاقبت خودش دست از پیشبینی بر نخواهد داشت؟
در حالی که بعضی افراد می توانند مشکلشان را خودشان حل کنند، بعضی دیگر به حمایت خانواده ، دوستان، یک مشاور متخصص یا یک گروه پشتیبان نیاز دارند. تغییر رفتار بسیار دشوار بوده و نیازمند میزان قابل توجهی زمان، تلاش و حمایت افراد مختلف می باشد.